Bielizna operacyjna, barierowa

     TZMO świadczy kompleksową, zgodną z wymaganiami normy ISO 9001 oraz ISO 13485 usługę zaopatrywania Klientów w przygotowane do powtórnego użycia wyroby wielokrotnego użytku, w tym również wyroby barierowe, czyli odzież operacyjną, fartuchy i obłożenia chirurgiczne spełniające wszystkie wymagania normy PN EN 13795.

     O barierowości tych wyrobów decyduje szereg parametrów, które mogą być stabilne wyłącznie przy bardzo restrykcyjnie prowadzonej kontroli procesów prania i sterylizacji. Centra Usług CitoNet dają taką gwarancję.

     • Odzież operacyjna Medidress 

     Odzież operacyjna MEDIDRESS może być wykonana z mikrofibry – tkaniny bardzo komfortowej w użytkowaniu, a jednocześnie dającej gwarancję bezpieczństwa na bloku operacyjnym, bądź też ze specjalnej tkaniny elanobawełnianej, która zapewnia wysoki poziom komfortu termofizjologicznego (podobny do bawełny), a jednocześnie ze względu na specjalny splot przędzy, spełnia wszystkie wymagania normy.

     maedi

     Bakteriostatyczne wykończenie tkanin zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów, przez co zwiększa bezpieczeństwo zarówno użytkownika, jak i pacjenta.

     Przy każdym elemencie odzieży doszyta jest wszywka informacyjna, a kolorowe wieszaczki przy bluzie oraz trok przy spodniach/spódnicy ułatwia identyfikację rozmiaru.

     • Fartuchy chirurgiczne Medidress

     Medidress PERFECT - fartuch chirurgiczny

      

      

      

     Fartuchy chirurgiczne Medidress wykonane są z lekkich paroprzepuszczalnych tkanin poliestrowych oraz z dzianiny barierowej, która daje pełną ochronę przed przesiąkaniem płynów i przenikaniem drobnoustrojów. Specjalne antyelektrostatyczne wykończenie gwarantuje bezpieczne użytkowanie wyrobu przez operatora, a kolorowe lamówki przy szyi w prosty sposób identyfikują rozmiar wyrobu.

      

      

     • Serwety, pokrowce i zestawy Medidrape

     image descriptionSerwety i pokrowce operacyjne Medidrape zapewniają wysoki komfort użytkowania
     i gwarantują pełne bezpieczeństwo zarówno dla pacjenta jak i dla personelu medycznego. Specjalna dzianina zastosowana w częściach krytycznych serwet daje pełną barierowość dla płynów i drobnoustrojów, a jej chłonne właściwości umożliwiają pochłanianie nadmiaru krwi i płynu występujących podczas operacji. Części mniej krytyczne serwet i pokrowców wykonane są z lekkiej tkaniny poliestrowej o gęstym splocie zapewniającej przewiewność i barierowość na przenikanie drobnoustrojów na sucho. Zastosowanie na całej powierzchni wykończenia antystatycznego gwarantuje bezpieczne stosowanie serwet na bloku operacyjnym, na którym znajdują się urządzenia monitorujące funkcje i parametry życiowe.

     System modułowych serwet i pokrowców pozwala na dowolne komponowanie zestawów operacyjnych w zależności od potrzeb i procedur medycznych np.:

      

     • Zestaw serwet uniwersalnyimage description
     • Zestaw do operacji biodra
     • Zestaw do artroskopii kolana

     Więcej informacji

     «
     »