W ramach usługi prania oferujemy również usługę wynajmu asortymentu monitorowanego w systemie RFID.

Bezpieczeństwo na Bloku Operacyjnym jest kluczową sprawą. Ważna jest minimalizacja powstania zakażeń szpitalnych podczas zabiegów operacyjnych. Asortyment operacyjny oferowany przez sieć CitoNet wykonany jest z surowców, które spełniają wymagania norm europejskich takich jak PN EN 13795 oraz posiadają klasę II Standard Oeko Tex, co świadczy, że są przyjazne dla środowiska i człowieka.
Personel Medyczny powinien czuć się komfortowo w odzieży, w której pracuje cały dzień. Ważne jest, aby nawet po wielokrotnym praniu i sterylizacji wyglądała ona estetycznie, dlatego CitoNet ściśle współpracuje ze spółkami produkcyjnymi w zakresie doboru surowców, aby mieć pewność, że spełnia wszystkie wymagania Klienta.

W naszej ofercie znajdą Państwo:
– Fartuchy chirurgiczne Medidress
– Komplety Odzieży i Sukienki operacyjne Medidress
– Czepki lekarskie Medidress
– Serwety operacyjne Medidrape

 

Fartuchy Medidress

Wytworzone z lekkich i przewiewnych materiałów barierowych, co daje komfort w użytkowaniu, ponieważ nie czuje się ciężkości materiału. W usłudze dzierżawy CitoNet oferuje fartuch typu Standard do krótkich i małoinwazyjnych zabiegów, a także wzmocnione specjalną membraną fartuchy typu Perfect przeznaczone do długich zabiegów z dużą ilością płynów. Fartuchy są tak skonstruowane, aby umożliwić jego samodzielne aseptyczne założenie. Kolorowe lamówki identyfikują rozmiar fartucha, co ułatwia szybki wybór swojego rozmiaru.

 

Komplety Odzieży i Sukienki operacyjne Medidress

Odzież operacyjna stosowana na Bloku Operacyjnym przede wszystkim powinna być wygodna.  Takie cechy jak przepuszczalność powietrza i chłonność są nieodzowne przy konstruowaniu tego typu wyrobu. Komplety odzieży operacyjnej składają się z bluz, spodni lub spódnic, w ofercie posiadamy również sukienki. Proponujemy odzież z tkanin poliestrowych i bawełniano-poliestrowych. Lekka tkanina poliestrowa ze specjalnym trwałym wykończeniem bakteriostatycznym zapewnia higienę i świeżość, zmniejsza ryzyko alergii i redukuje namnażanie się bakterii, co jest bardzo ważne w środowisku szpitalnym.

Odzież z tkaniny bawełniano-poliestrowej natomiast daje duży komfort termiczny. Wymienione tkaniny posiadają wtkaną w strukturę tkaniny nitkę węglową, która uniemożliwia gromadzenie się ładunków elektrycznych. Podobnie jak przy fartuchach oferowana odzież posiada kolorowe znaczniki identyfikujące rozmiar, co jest bardzo wygodne i praktyczne przy dobieraniu odpowiedniej wielkości wyrobu. Czytaj więcej o dystrybutorze odzieży.

 

Czepki lekarskie Medidress

Dopełnieniem do odzieży operacyjnej czy fartucha jest czepek lekarski wykonany z różnych materiałów i w różnej kolorystyce. Czepki posiadają fason furażerki i są wiązane na troki.

 

Serwety operacyjne Medidrape

Serwety i zestawy serwet z innowacyjnych barierowych tkanin membranowych mogą tworzyć kompletne zestawy operacyjne pod różne proceduralne zabiegi. Oprócz serwet posiadamy także w ofercie pokrowce na stoliki narzędziowe, a także pokrowce na kończyny pacjenta. Wszystkie serwety posiadają wyraźnie zaznaczoną chłonną strefę krytyczną i hydrofobową (niechłonną) strefę mniej krytyczną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klienta, w usłudze prania, wynajmu i sterylizacji kompletujemy zestawy operacyjne w taki sposób, aby były one gotowe do użycia na Bloku Operacyjnym.

Każdy gotowy zestaw zaopatrzony jest w etykietę typu TAG. Etykieta ta posiada naklejki, które szybko i wygodnie można wykorzystać do dokumentacji szpitalnej. 

Bardzo ważne jest dla nas, aby bielizna barierowa wielokrotnego użytku była bezpieczna podczas użytkowania na Bloku Operacyjnym przez cały czas życia wyrobu, dlatego też oprócz specjalnej kontroli na podświetlanych stołach, monitorujemy także ilość przebytych cykli poprzez wszyte w asortyment chipy, bądź też dzięki specjalnym etykietkom do odznaczania rotacji.

Powrót

Region

  • pomorskie i warmińsko-mazurskie
  • kujawsko-pomorskie i wielkopolskie
  • mazowieckie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • śląskie

Kategoria

  • pranie

Przeznaczenie

  • szpitale